Projekty TŻ Wanda Krakowskie Smoki w finale Budżetu Obywatelskiego miasta Krakowa!

10

"Poczuj żużel" oraz "Jedź ze smokiem - szkolimy młodzież" to projekty TŻ Wanda Krakowskie Smoki, które zostały złożone do Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa.

 

Pierwszy z nich zakłada bezpłatny wstęp na mecze żużlowe w Krakowie dla wszystkich mieszkańców miasta. Historia krakowskiego żużla sięga lat 30. XX wieku, a kibice są jej współtwórcami. W ten wyjątkowy sposób chcemy uhonorować ich wkład w istnienie Wandy oraz podziękować za wszystkie lata, w których czynnie wspierali swoją drużynę. Chyba nie ma na to lepszego sposobu niż stworzenie walecznej drużyny i zaproszenie ich na rozgrywane przez Wandę spotkania.

Czarny sport” od lat przyciąga pokolenia kibiców na stadiony w całej Polsce. Rodzinna atmosfera, którą chcemy stworzyć, sprawi że każda osoba – dziecko czy senior ma szanse go pokochać. Podczas wydarzeń sportowych na torze w Krakowie spotykały się różne pokolenia. Od dzieci, w których pasję zaszczepili ich rodzice po seniorów, których oczy pamiętają wielkie triumfy Wandy. Z tego powodu zdecydowaliśmy się na zgłoszenie do Budżetu Obywatelskiego projektu, który w znacznym stopniu ułatwiłby przywrócenie speedwaya do Krakowa.

Projekt ogólnomiejski „Poczuj Żużel” to nie tylko szansa na 913 tys. zł, ale w szczególności ogromna możliwość, by przy „nowym otwarciu” zaszczepić w mieszkańcach Krakowa miłość do sportu żużlowego.

Drugi z projektów "Jedź ze smokiem - szkolimy młodzież" to przedsięwzięcie skierowane do najmłodszych. Kraków bardzo długo czeka na swojego wychowanka. Władze klubu nie troszczyły się o rozwój młodych zawodników. Chcemy dać szansę dzieciom w wieku 13-18 lat do rozpoczęcia niesamowitej przygody z czarnym sportem. Wiemy, jak ważne jest wpajanie młodym osobom aktywnego spędzania wolnego czasu. Większość nastolatków żyje teraz w świecie online. Krakowska młodzież potrzebuje miejsca, w którym mogłaby rozwijać swoje pasje. My chcemy jej takie miejsce podarować, równocześnie troszcząc się o przyszłość drużyny, która kiedyś będzie mogła szczycić się osiągnięciami swoich wychowanków.

Po przejściu szeregu procedur możemy oficjalnie ogłosić, że w dniach 26 września - 5 października projekt nr 79 "Poczuj żużel" oraz projekt nr 38 "Jedź ze Smokiem - szkolimy młodzież" powalczą o głosy mieszkańców Krakowa. To bardzo duża szansa dla nowo powstałego klubu.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że udało się nam się pozytywnie przejść proces weryfikacji formalno-prawnej. Te projekty to szansa dla krakowskiego żużla. Chcemy przyciągnąć na stadion nowych kibiców, a w młodych zaszczepić pasję do "czarnego sportu". Możliwość zaproszenia ich na żużel za darmo z pewnością choć część z nich zatrzyma na dłużej. Żużel to piękny sport, który należy szerzyć. Kraków ma niesamowity potencjał. Mieszkańcy tego miasta zasługują na dobre ściganie. Teraz to w ich rękach pozostaje decyzja, czy dadzą nam szansę i zagłosują na nasze projekty. Wierzę, że tak będzie - mówi Marcin Kromoliński, prezes TŻ Wanda Krakowskie Smoki.

Głosowanie w Budżecie Obywatelskim miasta Krakowa rozpocznie się 26 września i potrwa do 5 października. Zagłosować może każdy mieszkaniec stolicy Małopolski. Więcej informacji na temat projektu pod linkiem: speedwaykrakow.pl/projekty

 

 

źródło:informacja prasowa

Redakcja

SPEEDWAY.info.pl istnieje na rynku internetowym od 2000 roku i jest pierwszym wortalem żużlowym w Polsce! Redakcja skupiająca pasjonatów sportu żużlowego założona została dla kibiców a nie pieniędzy dlatego jeżeli bliska Ci jest taka idea zapraszamy do współtworzenia naszego wydawnictwa!

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!