Wychowanek wraca do Tarnowa. Ernest Koza ponownie Jaskółką

TarnowUnia Tarnów kontynuuje budowę składu na sezon 2023. W poprzednich dniach klub z Małopolski pochwalił się zawarciem rocznych umów z Piotrem Pióro i Rene Bachem. Tym razem kontrakt podpisał Ernest Koza. 28-latek jest wychowankiem Jaskółek, a do drużyny biało-niebieskich powraca po rocznej przerwie. 

 

W sezonie 2022 Ernest Koza reprezentował barwy Startu Gniezno. Rozgrywki eWinner 1. Ligi Żużlowej 28-latek zakończył ze średnią 1,3 punktu na bieg. Teraz powraca do swojego macierzystego klubu, z którym podpisał roczny kontrakt. 

Tym samym Unia Tarnów na sezon 2023 ma zawarte już kontrakty z Piotrem Pióro, Rene Bachem i Ernestem Kozą. Dodatkowo porozumienia co do przyszłorocznych startów z Jaskółkami posiadają Kenneth Hansen i William Drejer. 

 

D7N 3878

 

 

Źródło: unia.tarnow.pl

Maciej Uszko

Mieszkając niespełna 2,5 km od stadionu nie sposób było nie zauroczyć się żużlem. Speedway pochłania mnie nieprzerwanie od 2005 roku. Mogę o nim mówić i pisać godzinami. Pochodzę z Tarnowa dlatego najbliższa mojemu sercu jest lokalna Unia. Mam nadzieję, że Jaskółki w niedalekiej przyszłości powrócą na podium DMP.

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!