Max Fricke Indywidualnym Mistrzem Australii po raz drugi z rzędu

DSC 0026

Max Fricke po raz drugi z rzędu został Indywidualnym Mistrzem Australii. Srebrny medal w klasyfikacji końcowej zdobył Jack Holder, a brązowy Rohan Tungate. Miejsce startowe w eliminacjach do Grand Prix 2021 zapewnił sobie również Chris Holder.

flaga australiaPrzed ostatnią piątą rundą Indywidualnych Mistrzostw Australii obrony tytułu sprzed roku był niemalże pewny Max Fricke, który miał 11 punktów przewagi nad Chrisem Holderem i 12 punktów przewagi nad Jaimonem Lidseyem i Rohanem Tungate'm. Ostatecznie piątą rundę w Gillman wygrał Jack Holder, który zdobył 20 punktów. Drugie miejsce zajął Max Fricke (16 punktów), a trzecie Rohan Tungate (16 punktów). W 13 biegu w taśmę wjechał Jaimon Lidsey, który walcząc o medal i eliminacje Grand Prix stracił bardzo cenne punkty. W powtórce pierwsze zwycięstwo odniósł Brady Kurtz pokonując Tungate’a. Bieg 14 to bardzo ładna walka Jacka Holdera z Frickiem, z której górą wyszedł młodszy z braci Holderów. W półfinałach po raz kolejny popisał się Pickering, który na dystansie minął Chrisa Holdera i awansował do finału wspólnie z Jack'em Holderem. W drugim półfinale po ciekawym biegu awans zapewnili sobie Fricke oraz Tungate, który minimalnie wyprzedził Jaimona Lidseya.