Kadra WTS Sparty U24 niemal gotowa

Wroclaw WTS 2022Znamy już niemal wszystkie nazwiska zawodników, którzy w sezonie 2023 będą reprezentować barwy WTS Sparty Wrocław w rozgrywkach U24 Ekstraligi. Podobnie jak w tegorocznych rozgrywkach, zespół będzie złożony z wychowanków WTS wspartych przez utalentowanych obcokrajowców. Przypomnijmy, że w sezonie 2022 młody zespół z Wrocławia wywalczył 3 miejsce w premierowym sezonie rozgrywek do lat 24.

Podobnie jak w 2022, w zespole WTS U24 zobaczymy wychowanków: Mateusza Panicza, Dawida Rybaka i Jakuba Wiatrowskiego. Kontrakt z WTS przedłużył także Jaroslav Vanicek. Utalentowany Czech nie miał w poprzednim sezonie okazji do debiutu we Wrocławskim zespole, ponieważ już po podpisaniu kontraktu zmieniony został regulamin. Po zmianach odebrano możliwość startu w rozgrywkach zawodnikom poniżej 16 roku życia, przez co Vanicek musiał odłożyć marzenia o debiucie na rok 2023.

Okazję debiutu w U24 Ekstralidze otrzyma także Kacper Andrzejewski. Wychowanek WTS podobnie jak Vanicek w poprzednim sezonie nie miał okazji do startów ze względu na nieukończone 16 lat.

Zespół wzmocnią ponadto: Lukas Fienhage – mistrz świata na długim torze z 2020 roku i jeden z najbardziej utalentowanych niemieckich żużlowców młodego pokolenia; Connor Bailey – 20-latek z Australii, który w minionym sezonie zdobył tytuł drużynowego mistrza Anglii z Belle Vue Aces; Marius Nielsen, który w 2022 roku wygrał rozgrywki U24 Ekstraligi z zespołem z Ostrowa; Brytyjczyk Nathan Ablitt, triumfator rozgrywek Championship w Anglii.

Wciąż nie wiemy natomiast jaki będzie status jednego z najbardziej utalentowanych żużlowców swojego pokolenia – Francisa Gustsa. W 2022 roku, młody Łotysz został wypożyczony do II ligi, by mieć okazje do regularnych startów. Niestety, wiele wskazuje na to, że dobre występy Gustsa na najniższym stopniu rozgrywkowym w Polsce mogą… zablokować jego występy w U24 Ekstralidze. Wszystko przez limit średniej biegowej, który może obejmować także żużlowców, którzy nigdy nie startowali w PGE Ekstralidze. Na ten moment regulamin nie jest znany, przez co zarówno klub jak i zawodnik pozostają w zawieszeniu. Podobnie wygląda sytuacja Bartłomieja Kowalskiego, którego średnia uzyskana w lidze również może być za wysoka.

W kadrze WTS Sparty Wrocław pozostają także bracia Michał i Bartosz Curzytek, którzy związali się z klubem tzw. kontraktem warszawskim i w każdej chwili mogą wzmocnić zespół.

Skład WTS Sparty Wrocław U24
Kacper Andrzejewski (Polska)
Mateusz Panicz (Polska)
Dawid Rybak (Polska)
Jakub Wiatrowski (Polska)
Jaroslav Vanicek (Czechy)
Lukas Fienhage (Niemcy)
Marius Nielsen (Dania)
Connor Bailey (Australia)
Nathan Ablitt (Wielka Brytania)
Bartłomiej Kowalski (Polska)*
Francis Gusts (Łotwa)*
Michał Curzytek (Polska)**
Bartosz Curzytek (Polska)**

*- informacja po publikacji regulaminu na sezon 2023
**- tzw. kontrakt warszawski

źródło:WTS Sparta

Wroclaw2

 

Redakcja

SPEEDWAY.info.pl istnieje na rynku internetowym od 2000 roku i jest pierwszym wortalem żużlowym w Polsce! Redakcja skupiająca pasjonatów sportu żużlowego założona została dla kibiców a nie pieniędzy dlatego jeżeli bliska Ci jest taka idea zapraszamy do współtworzenia naszego wydawnictwa!

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!